poniedziałek, 29 grudnia 2014

Zimowy spacer po Parku Skaryszewskim

W końcu nadeszła zima... Spoglądam w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przez balkon, a tu wszędzie zrobiło się biało. Nawet gałązki drzew pokryły się białym szronem.




Co tu robić w taką pogodę? Po dniach wielkiej chlapy i deszczu, to aż grzech zostać w domu.  A śnieg, to przecież wielka radocha dla większości psiaków. Tylko gdzie w taki mróz można wybiegać psa? Zarówno mi jak i pewnie Wam nie zależy na tym, by godzinami spacerować i przemarznąć. Zresztą mając psa o krótkiej sierści łatwo go przeziębić. 
Na tą okoliczność polecam przepiękny Park Skaryszewski na warszawskiej Pradze, ulokowany zaraz za Stadionem Narodowym.

Park Skaryszewski, to zabytkowy park krajobrazowy, wpisany do rejestru zabytków. Park o powierzchni 58 ha swoją nazwę wziął od podmokłych łąk wsi Skaryszew, na których powstał. Powstał jako Park Skaryszewski na pamiątkę lokowanego w pobliżu, nieistniejącego miasta Skaryszew.
 Latający pies :D Jak to miło popatrzeć. 




Rodzinka na świątecznym spacerze z psem :)


 Uwaga na lód ! 



Zmierzamy w stronę Stadionu Narodowego


Znajduje się tu wielka polana, gdzie można spotkać wielu właścicieli psów ze swoimi pociechami. Gwarantuję, że nasz czworonóg zazna tu sporo zabawy.

My natrafiliśmy na właścicieli dwóch 4-miesięcznych Leonbergerów oraz na właścicielkę kundelka. Shadow początkowo niepewnie, ale jednak miał wiele radochy :)


W pierwszym etapie realizacji projektu parku Skaryszewskiego urozmaicono płaski i monotonny krajobraz zakładając cztery stawy, połączone ze sobą i z Jeziorem Kamionkowskim oraz usypano wzniesienia we wschodniej części parku, a także podniesiono teren wokół stawów. 
Jak widać poniżej Shadow na wzgórzu niedaleko stawu.



Pośród parkowej roślinności znajdziemy rzadkie drzewa, które zachowały się od początku jego istnienia: klony złociste, ciemnozielone iglaki, dęby czerwone, modrzewie, srebrne świerki, są też miłorząb japoński, cisy, magnolie o wielkich pięknych białych kwiatach, wiązy, buki, daglezje, cypryśniki, jałowce, forsycje, dzikie ozdobne jabłonie. Łącznie znajduje się tam ponad 20 tyś drzew i krzewów, z których najstarsze gatunki mają po około 100 lat! 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz